PolitykaPSL

Mimo epidemii nie zwalniamy tempa

By 9 kwietnia 2020 No Comments

Dziś (9.04) zwróciłam się z apelem do wojewody o jak najszybsze dofinansowanie olsztyńskiego hospicjum i wyposażenie w niezbędny sprzęt ochronny domów pomocy społecznej. To tylko jedna z wielu interpelacji, jakie wysłałam w ostatnim tygodniu.

W olsztyńskim hospicjum Palium sytuacja jest dramatyczna. Brakuje maseczek, fartuchów, płynów dezynfekcyjnych i nie ma ich za co kupić. Dyrekcja placówki ma czysto teoretyczny wybór: jeśli wyda pieniądze na sprzęt ochronny, zabraknie na morfinę i inne leki niezbędne w terapii ludzi terminalnie chorych. Zwróciłam się więc do wojewody warmińsko – mazurskiego oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej z prośbą o jak najszybszą interwencję, bo pacjenci czekać nie mogą.

To jednak nie jedyna interpelacja, jaką w tym tygodniu przygotowałam. 🍀Wystąpiłam do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z apelem o wyposażenie domów pomocy społecznej w niezbędny sprzęt ochronny oraz o przedłużenie pracy młodzieżowych ośrodków socjoterapii w czasie ferii wielkanocnych 🍀Zwróciłam się do Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Zdrowia z propozycją powołania funduszu specjalnego wypłacającego odszkodowania lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom medycznym, którzy zarażą się koronawirusem w czasie wykonywania obowiązków służbowych. 🍀Zapytałam Ministerstwo Rolnictwa, kiedy powstanie Narodowy Holding Spożywczy. 🍀 Wystąpiłam do Ministerstwa Sprawiedliwości z zapytaniem o zasady przesyłania pism procesowych przez internet.

Wcześniej wysłałam interpelacje, które spotkały się ze zrozumieniem rządu i stały obowiązującym prawem:
🍀o obowiązkowej kwarantannie wszystkich domowników ludzi wracających z zagranicy; zdarzały się przypadki iż osoby na kwarantannie okazały się zarażone koronawirusem a ich współmieszkańcy chodzili przez tydzień do pracy;
🍀o przyznaniu prawa do zasiłku opiekuńczego rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami powyżej 8 roku życia.

Jestem z Państwem w ciągłym kontakcie, staram się na bieżąco reagować na Wasze prośby i zapytania. Pozdrawiam serdecznie, najwyższy czas zacząć przygotowania do świąt Wielkanocy.

Zostaw komentarz