Godzina dla rodziny. Skróćmy rodzicom dzień pracy

czwartek, marzec 22, 2018
Skrócony o godzinę dzień pracy przy zachowanych zarobkach, a w zamian więcej czasu dla dzieci nie tylko do lat 10. Takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji Kodeksu Pracy przygotowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Projekt w przyszłym tygodniu złożymy w Sejmie po raz drugi. Liczymy, że tym razem większość posłów wykaże się bardziej prorodzinnym podejściem i zagłosuje za jego przyjęciem

 


Obecnie o godzinę krócej pracować mogą matki niemowląt - karmiące piersią. Zdaniem PSL to prawo powinno przysługiwać także opiekunom starszych dzieci, które tak samo potrzebują rodzicielskiego wsparcia. Tym bardziej, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Więcej czasu w pracy spędzają jedynie Grecy. Posłowie PSL argumentują, że projekt nie wiąże się z żadnymi kosztami, a jego skutki dla gospodarki będą tylko pozytywne. 

 

Dzieci zatrudnionych rodziców nie mogą czuć się gorsze od rówieśników, których rodzice nie pracują i są przez cały dzień w dom. Nie jest też prawdą, że krótszy dzień pracy przełożyć się na gorsze wykonywanie zadań. Wręcz przeciwnie, skutkiem będzie większą wydajność i efektywność pracownika - rodzica, który zyska motywację do szybkiego wykonania zadań. 


Po raz pierwszy projekt "Godzina dla rodziny" złożyliśmy rok temu. Pod koniec maja 2017 r. większość sejmowa odrzuciła go jednak w pierwszym czytaniu. Teraz ponownie wychodzimy z inicjatywą ułatwienia życia pracującym rodzicom i ich dzieciom, tym razem oczekując bardziej życzliwego przyjęcia.


To jednak nie koniec prorodzinnych inicjatyw PSL w tej kadencji Sejmu. Złożyliśmy m.in. projekty zwolnienia emerytur i rent z podatku, niższego wieku emerytalnego dla matek, obniżenia podatków rodzinom z dziećmi, ustawowej bonifikaty przy zakupie gruntów pod budowę domów dla rodzin. Lista wciąż nie jest zamknięta. W całej Polsce prowadzimy konsultacje społeczne. Polityka prorodzinna była i jest naszym priorytetem. 

 


Ostatnio na blogu

brak nowości na liście.

Grudzień - 2018
Ni Po Wt śr Cz Pi So
  01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31