O Ministerstwie Nierodzinności i Polityki Konfliktów

czwartek, czerwiec 07, 2018
Przedstawiam Państwu nieco skróconą treść mojego wystąpienia w Sejmie w sprawie wotum nieufności wobec minister Elżbiety Rafalskiej.

jeszcze niedawno pani minister Rafalska wyróżniała się na tle tego mizernego rządu - dopóki nie pojawiły się problemy. Czyli do czasu protestu opiekunów ludzi z niepełnosprawnościami/ Kurtyna opadła, złudzenia prysły. Mamy ministra odpowiedzialnego za politykę społeczną, który odwraca się plecami do Polaków, nie chce rozwiązywać problemów ludzi z niepełnosprawnościami emerytów czy samotnych matek.

Niedawny protest w Sejmie unaocznił nam wszystkim, że minister Rafalska nie chce dialogu, nie chce porozumienia z grupą obywateli najbardziej poszkodowanych przez los. W zamian za to oszukuje Polaków podpisując rzekome porozumienie z organizacjami, które nie brały udziału w proteście. Takie wyrachowane oszustwo nie uchodzi i nie przystoi żadnemu politykowi! Pani minister zaszantażowała i oszukała środowisko liczące na jej pomoc. A przecież rozwiązywanie problemów to jej święty obowiązek! Ludziom z niepełnosprawnościami po prostu należała się jej opieka i uwaga. To minister Rafalska została powołana do służby Polakom, a nie odwrotnie.

Tak jak łyżka dziegciu psuje beczkę miodu, tak klęska minister Rafalskiej w rozwiązaniu sporu opiekunów zniweczyła całokształt jej wcześniejszych dokonań. A przecież wpadek było dużo więcej.

A sytuacja polskich emerytów żyjących na granicy nędzy? A kłopoty samotnych matek z uzyskaniem prawa do 500+? To, że w TV PiS powtarzają na okrągło, jak Polska rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej, nijak ma się do rzeczywistości. Kłamstwo powtórzone nawet tysiąc razy nie stanie się prawdą, choć propagandyści nie tylko z PiS uważają inaczej.

Minister Rafalska także powtarza, jak nawołuje do dialogu i porozumienia. Dlaczego w takim razie nie chciała porozumieć się z opiekunami osób niepełnosprawnych?

Dlaczego z pomocą parlamentarzystów PiS wyrzuciła do kosza nasz projekt o zwolnieniu emerytur i rent z podatku?

Dlaczego bez wahania odrzuciła nasz projekt o wprowadzeniu zasady "złotówka za złotówkę" w przyznawaniu 500+? Czy samotna matka z jednym dzieckiem zarabiająca 1601 zł "na rękę" naprawdę jest tak bogata, że wsparcie się jej nie należy?

Dlaczego minister Rafalska, ponoć tak dbająca o dobro rodziny, głosowała przeciwko naszemu projektowi "godzina dla rodziny"?

Dlaczego głosowała przeciwko naszej propozycji wprowadzenia dodatku specjalnego do emerytury?

Dlaczego nie reagowała, gdy w czasie protestu niepełnosprawnych wicepremier Szydło pływała sobie beztrosko kajakiem, a premier Morawiecki ogłaszał wielki program budowy mostów nawet w nieistniejących miejscowościach, mimo że dla niepełnosprawnych nie miał pieniędzy i potraktował ich jak żebraków wymagających "daniny solidarnościowej"?

Odpowiedź może być tylko jedna - pani minister Rafalska nie chce rozwiązywać problemów, nie chce i nawet nie próbuje, nie solidaryzuje się ze zwykłymi Polakami.

Czy taki powinien być minister odpowiedzialny za politykę społeczną? Niech każdy odpowie sobie sam we własnym sumieniu.Gdy tak mówię o Elżbiecie Rafalskiej, o Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przypomina mi się cytat z klasyka Orwella"Prawdziwą dziedziną Ministerstwa Pokoju jest wojna; Ministerstwa Prawdy - kłamstwa; Ministerstwa Miłości - tortury; Ministerstwa Obfitości - głód". W tej terminologii resort min. Rafalskiej powinien nazywać się Ministerstwem Nierodzinności i Polityki Tworzenia Konfliktów.Ostatnio na blogu

brak nowości na liście.

Marzec - 2019
Ni Po Wt śr Cz Pi So
  01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11
12
13 14 15 16
17 18 19
20
21
23
24 25 26 27 28 29 30
31  
wtorek, 12. marzec 2019
11:29 - Pakt dla Zielonej Energii
Tańszy prąd, czyste powietrze, dodatkowe pieniądze dla tysięcy Polaków. Takie będą efekty wejścia w życie Paktu dla Zielonej Energii PSL. Projekt zaprezentowaliśmy w Sejmie w styc...
12:42 - Ważna, nie tylko rodzinna rocznica. Sto lat temu zmarł Bogumił Labusz
W środę 13 marca mija sto lat od śmierci mojego pradziadka Bogumiła Labusza, bojownika o polskość Mazur i prawa ówczesnych chłopów, zwanego "Mazurskim Generałem". Z tej okazji przy...
środa, 20. marzec 2019
09:16 - Obniżmy składki ZUS, wyzwólmy przedsiębiorczość Polaków
Składki na ZUS wzrosły w tym roku o 6 procent, najwięcej od sześciu lat. Większość małych firm spędzi kolejny rok na walce o przetrwanie. Żeby im pomóc, Polskie Stronnictwo Ludowe ...
czwartek, 21. marzec 2019
18:26 - Ratujmy polskie szkoły
Jak uniknąć paraliżu oświaty w czasie egzaminów? Wystarczy przyjąć ustawę PSL o 1000 zł podwyżki dla nauczycieli. Nie chcemy, żeby nasze dzieci uczyli ludzie zarabiający mniej od k...
18:26 - Ratujmy polskie szkoły
Jak uniknąć paraliżu oświaty w czasie egzaminów? Wystarczy przyjąć ustawę PSL o 1000 zł podwyżki dla nauczycieli. Nie chcemy, żeby nasze dzieci uczyli ludzie zarabiający mniej od k...