Skip to main content

Politycy PiS głoszą, że budżet państwa jest w doskonałej kondycji. Dlaczego w takim razie nie zgadzają się na zwolnienie emerytur i rent z podatku, co od dawna postuluje PSL?

Proponują emerytom jedynie jednorazowe 1100 zł brutto, co można przeliczyć na 80 zł na miesiąc przez rok. My walczymy o 20 procentową podwyżkę przez zwolnienie z podatku, który seniorzy zdążyli już państwu zapłacić.

Każde cywilizowane państwo w pierwszej kolejność dba o najsłabszych obywateli, którzy nie są w stanie wystarczająco dbać o siebie samodzielnie. Z całym szacunkiem, ale rodzice dzieci do 18 roku życia to ludzie młodzi bądź stosunkowo młodzi, zdecydowanie bardziej sprawni życiowo od seniorów.

Jeśli więc państwo ma płacić im 500 zł miesięcznie na rękę za każde dziecko, dlaczego emerytowi tylko 80 zł miesięcznie? Bo takie będzie wsparcie 1100 zł brutto przeliczone na cały rok. Emerytura bez podatku to z kolei 20 proc. wyższe świadczenie co miesiąc. 152 zł w przypadku najniższej emerytury, 300 zł w przypadku dzisiejszej emerytury 1500 zł i tak dalej.

Nawet jeśli program emerytury bez podatku pochłonie rocznie 17 mld zł, będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Dlatego PSL będzie DO SKUTKU walczył o zwolnienie emerytur i rent z podatku.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję