Skip to main content

JAKO SAMORZĄDOWIEC doglądałam inwestowania ponad miliarda euro na drogi, zdrowie, kulturę, sport, turystykę czy nowe miejsca pracy.

JAKO POSEŁ jestem zawsze blisko ludzi i ich spraw, bo to rodzinna tradycja, w duchu której się wychowałam.

JAKO EUROPOSEŁ dopilnuję interesów Warmii, Mazur i Podlasia w Unii Europejskiej oraz zadbam
o wzmocnienie roli Polski na świecie.

 

26 MAJA ZAGŁOSUJCIE NA DOŚWIADCZONĄ GOSPODYNIĘ.
DOPILNUJĘ WASZYCH SPRAW W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM:

Zadbam o finansowanie szybkiego (100 mb/sek.) Internetu w każdej szkole i gospodarstwie domowym w naszych regionach.

Zadbam o finansowanie dróg dla mieszkańców miast i małych miejscowości, by komfortowo i bezpiecznie jeździli do pracy i szkoły.

Zadbam o finansowanie małych szpitali, profilaktyki, ratownictwa, w tym OSP oraz lepszą opiekę nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi.

Zadbam o bezzwrotne dotacje do 100 tys. euro na rozwój, zatrudnienie i podnoszenie kwalifikacji. Biznes w naszych regionach to głównie małe firmy rodzinne.

Zadbam o finansowanie biogazowni rolniczych, będę walczyć z lobbingiem podważającym jakość polskiej żywności i zmniejszeniem dopłat UE dla rolników.

Zadbam o przywrócenie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i ułatwienia na granicy polsko-białoruskiej. Granica wschodnia to wielki, niewykorzystany potencjał.

Zadbam o dofinansowanie naszych gmin, w których większość terenów to „Natura 2000”. Zmiana przepisów zwiększy produkcję i przyciągnie inwestorów, a to da nowe miejsca pracy.

Zadbam o poprawę jakości życia kobiet, zwłaszcza matek. Potrzeba pieniędzy na dokształcanie, powrót na rynek pracy, żłobki, przedszkola i stan naszego zdrowia.

Zadbam o finansowanie grantów i stypendiów dla naukowców i studentów, bo to warunek osiągnięć naukowych, które można skapitalizować.

Zadbam o finansowanie pielęgnacji dziedzictwa materialnego (zabytki) i niematerialnego (folklor, gwara). Tygiel kultur, narodowości i wyznań to nasza wielka wartość.

Zadbam o finansowanie samorządów i stowarzyszeń – lokalni liderzy to ludzie gospodarni, którzy wiedzą, jak wydawać pieniądze, by zmieniać rzeczywistość.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję