Skip to main content

Odpowiedzialną politykę państwa planuje się na lata, pokolenia, nie na jedne wybory. Jeśli dziś państwo wydrenuje przedsiębiorców, jutro budżet państwa będzie świecił pustkami. PSL proponuje dobrowolny ZUS, żeby odciążyć małe i średnie firmy, pozwolić im rozwijać działalność.

Dla porównania: w 2015 roku w Polsce upadło 7354 firm. W pierwszym kwartale 2019 roku 8565 – więcej niż przez cały 2015 rok. Przede wszystkim dlatego, że przedsiębiorców nie stać na składki ZUS, które z roku na rok są coraz wyższe. W 2020 roku mają wzrosnąć do 1500 zł miesięcznie! 

Lepiej pobudzić przedsiębiorczość Polaków, niż coraz głębiej sięgać im do kieszeni. Nowe PSL ma lepszy pomysł na pozyskanie środków do budżetu: dobrowolny ZUS. Przedsiębiorca będzie mógł rozwijać firmę, zamiast oddawać ostatnie pieniądze na składki. W efekcie powstanie ok. 300 tys. nowych miejsc, wzrosną też wpływy z VAT i PIT. Ludzie nie będą bać się zakładać własnych biznesów, wyjdą z szarej strefy, w końcu opłaci się im pracować. 

Dobrowolny ZUS może funkcjonować już od 2020 roku, o ile podejmiecie Państwo właściwą decyzję 13 października. 

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję