Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/captcha-code-authentication/wpCaptcha.php on line 45
Łączą nas Warmia i Mazury - Urszula Pasławska

W najgorętszym okresie kampanii wyborczej politycy różnych opcji potrafią usiąść przy jednym stole i rozmawiać o wszystkim oprócz… polityki. Udowodnili to w poniedziałek (7.10) olsztyńscy kandydaci PiS, SLD, PSL, Kukiz 15 i Skutecznych podczas debaty zainicjowanej przeze mnie na neutralnym gruncie – w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.


Michał Wypij (PiS) grał w odnoszącym sukcesy zespole rockowym. Henryk Falkowski (Kukiz 15) najlepiej odpoczywa w archiwach historycznych i podczas wędkowania. Marcin Kulasek (SLD) to miłośnik gotowania i fan Gwiezdnych Wojen. Paweł Abramski (Skuteczni) próbuje sił w teleturniejach, wygrał „Jeden z dziesięciu” i zaszedł daleko w „Milionerach”. To tylko część ciekawostek, jakimi dzielili się uczestnicy debaty ponad podziałami. Mimo odmiennych poglądów Henryk Falkowski i Paweł Abramski są autorami książek historycznych poświęconych Warmii i Mazurom, a ja, Marcin Kulasek, Michał Wypij jesteśmy absolwentami tej samej Szkoły Liderów. 

Bez znalezienia balansu w życiu trudno być dobrym politykiem. Warto też koncentrować się na tym co łączy, nie na tym co dzieli. I tak właśnie było podczas apolitycznej dyskusji. Jestem przekonana, że nasza kooperacja nie skończy się na jednym spotkaniu. Każdy z nas ma bowiem szansę stać się posłem nowej kadencji. W Sejmie będziemy reprezentować różne kluby i opcje, ale połączą nas sprawy regionu. Wierzę, że mimo różnic będziemy w tych sprawach głosować podobnie, na rzecz wszystkich mieszkańców Warmii i Mazur. 

Zostaw komentarz