Skip to main content

Szanowni Państwo, w obecnej kadencji Sejmu mam zaszczyt przewodniczyć sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale też odpowiedzialność.

Pochodzę z przepięknych przyrodniczo Warmii i Mazur. Od zawsze więc miałam w sobie szacunek dla natury. Wiem, że tak postrzegających przyrodę jest więcej. Jestem otwarta na dialog i współpracę z każdym, dla kogo ważne są powyższe tematy. I chcę, by właśnie taka była komisja pod moim przewodnictwem, by była miejscem kooperacji i współdziałania na w pełni demokratycznych zasadach. W atmosferze wzajemnego szacunku skupimy się na wypracowywaniu najlepszych rozwiązań dla Polski, Polaków i środowiska naturalnego. W dyskusji równie ważny będzie  głos reprezentanta każdego środowiska. Moje prywatne poglądy zostawię za drzwiami, zapewniam, że w żaden sposób nie wpłyną na przebieg pracy komisji. 

Przed nami wiele wyzwań i trudnych zagadnień jak specustawa węglowa, dostosowanie polskiej polityki energetycznej do regulacji unijnych, ograniczenie emisji tlenku węgla, upowszechnianie odnawialnych źródeł energii służące obniżkom cen prądu. Ale także ochrona polskiej przyrody, zadbanie o równowagę między rozwojem przemysłu czy infrastruktury drogowej a dobrostanem natury.

Zapraszam do współpracy wszystkie środowiska związane z ekologią, szeroko pojętą troską o środowisko. Wierzę w siłę dyskusji, w której różnice często bywają przydatne, bo pozwalają uczyć się od siebie nawzajem, wypracowywać najlepsze kompromisy. Mamy wspólny cel, jakim jest ochrona środowiska w dobie kryzysu klimatycznego. Wspólnymi siłami zrobimy więcej i lepiej. Jeśli przyroda jest dla Was ważna, zapraszam do kontaktu i współpracy.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję