Skip to main content

Dziś (22. 01) w Sejmie pierwsze czytanie projektu zwolnienia rent i emerytur z podatku autorstwa PSL. Jeśli koledzy z innych klubów poprą inicjatywę, świadczenia wzrosną o 20 proc. miesięcznie, nie o 3, 4 proc. jak proponuje rząd PiS.

Seniorzy przez całe lata pracowali dla Polski, zdążyli już zapłacić wystarczające podatki. Dziś wielu z nich z trudem wiąże koniec z końcem, a pobierając emeryturę nadal muszą dzielić się częścią pieniędzy z państwem. Jednorazowy dodatek do emerytur to zysk zaledwie 82 zł miesięcznie, w żaden sposób nie przełoży się na poprawę jakości życia seniorów. Najszybszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zwolnienie rent i emerytur z podatków.

PSL już w 2018 roku złożyło w Sejmie projekt ustawy zwalniający emerytury i renty z podatków. Jednak dopiero teraz projekt znalazł się w harmonogramie obrad Sejmu, lepiej późno niż wcale. Koszt to ok. 20 mld zł – dużo, lecz relatywnie niewiele w kontekście wydatków państwa na emerytury, co najmniej 160 mld zł rocznie.

Jesteśmy przekonani, że projekt poprą wszyscy posłowie, którym naprawdę zależy na seniorach nie tylko przed wyborami. Nie chcemy widzieć więcej seniorów, którzy przez 40 lat pracowali, a teraz z apteki odchodzą z niczym. Wyższa emerytura po prostu im się należy. To nie jałmużna, lecz pieniądze na które emeryci sami zapracowali. 

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję