Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/captcha-code-authentication/wpCaptcha.php on line 45
Poradnie dla dzieci nie mogą być dłużej zamknięte - Urszula Pasławska

Poradnie dla dzieci muszą być jak najszybciej otwarte. Zwróciłam się do Ministerstwa Zdrowia z o przywrócenie zwykłego trybu pracy przychodni pediatrycznych.


Urzędy, firmy, sklepy od dawna pracują normalnie, za kilka dni otwarte będą szkoły i przedszkola, a wiele przychodni POZ pracuję wyłącznie zdalnie. Pracownicy tłumaczą zaleceniami ochrony przed COVID 19, a lekarze udzielają wyłącznie tzw. teleporad, sprowadzających się do rozmów telefonicznych. 

Dziecka, szczególnie małego, nie zbada się i nie zdiagnozuje się zaocznie. Poradnie pediatryczne muszą więc jak najszybciej otworzyć drzwi dla małych pacjentów. Tym bardziej, że zbliża się rok szkolny i sezon jesienno – zimowy, kiedy dzieci często łapią infekcje.

Wystąpiłam do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o jak najszybsze wydanie rozporządzenia o otwarciu przychodni POZ dla pacjentów pediatrycznych. Ministerstwo ma dwa tygodnie na odpowiedź. Mam nadzieję, że wcześniej zadziała jak trzeba, a poradnie będą otwarte na początku września. 

Zostaw komentarz