Skip to main content

Poradnie dla dzieci muszą być jak najszybciej otwarte. Zwróciłam się do Ministerstwa Zdrowia z o przywrócenie zwykłego trybu pracy przychodni pediatrycznych.


Urzędy, firmy, sklepy od dawna pracują normalnie, za kilka dni otwarte będą szkoły i przedszkola, a wiele przychodni POZ pracuję wyłącznie zdalnie. Pracownicy tłumaczą zaleceniami ochrony przed COVID 19, a lekarze udzielają wyłącznie tzw. teleporad, sprowadzających się do rozmów telefonicznych. 

Dziecka, szczególnie małego, nie zbada się i nie zdiagnozuje się zaocznie. Poradnie pediatryczne muszą więc jak najszybciej otworzyć drzwi dla małych pacjentów. Tym bardziej, że zbliża się rok szkolny i sezon jesienno – zimowy, kiedy dzieci często łapią infekcje.

Wystąpiłam do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o jak najszybsze wydanie rozporządzenia o otwarciu przychodni POZ dla pacjentów pediatrycznych. Ministerstwo ma dwa tygodnie na odpowiedź. Mam nadzieję, że wcześniej zadziała jak trzeba, a poradnie będą otwarte na początku września. 

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję