Warning: Creating default object from empty value in /wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /wp-content/plugins/captcha-code-authentication/wpCaptcha.php on line 45
Pytam wojewodę o respiratory, miejsca w szpitalach i karetki - Urszula Pasławska
Zdrowie

Pytam wojewodę o respiratory, miejsca w szpitalach i karetki

By 19 października 2020 No Comments

Czy Warmia i Mazury są gotowe na drugą falę koronawirusa? Czy służba zdrowia w regionie poradzi sobie ze wzrostem zachorowań w czasie jesiennych infekcji? Z taką interwencją poselską wystąpiłam do wojewody Artura Chojeckiego.

Koronawirus nie odpuszcza także na Warmii i Mazurach. Wzrasta liczba zakażeń, wraz z nią  liczba hospitalizacji, a co za tym idzie ciężkich przypadków kwalifikujących się do leczenia z pomocą respiratorów. Tylko czy możemy mieć pewność, że każdy pacjent będzie właściwie zabezpieczony?

Wystąpiłam więc z interwencją poselską do wojewody Artura Chojeckiego, pytając o stan służby zdrowia w regionie. Liczę na szybką odpowiedź, którą podam do wiadomości publicznej. 

Pytam m.in. 

Jaką liczbą miejsc na oddziałach zakaźnych dysponują obecnie szpitale w naszym województwie oraz ile z tych miejsc jest zajętych przez pacjentów?  

 Jaką liczbą respiratorów dysponują obecnie szpitale w województwie warmińsko – mazurskim?

Jakie są problemy z przyjęciem transportowanego pacjenta przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala? 

Czy istnieje koordynacja tej procedury w kwestii ratownictwa medycznego? 

Zostaw komentarz