Skip to main content

Przyszłość zaczyna się teraz. Chcemy wiedzieć, jaka będzie przyszłość naszych dzieci. Dlatego Polskie Stronnictwo Ludowe mówi rządzącym: sprawdzam. Domagamy się wpisania członkostwa w UE do Konstytucji.

Decyzja o zawetowaniu 64 mld EUR z Funduszu Odbudowy dla naszych rolników, przedsiębiorców, samorządów jest nielogiczna, nieracjonalna i nieroztropna. Dość powiedzieć, że to blisko trzyletnie finansowanie całej polskiej służby zdrowia, siedem lat funkcjonowania programu 500 plus czy 25 lat wypłacania 13 emerytury. Żarty się skończyły, o powiązaniu środków z praworządnością rząd wie od 2018 roku. Był czas na weto czy protesty.


9 na 10 Polaków chce pozostać w Unii Europejskiej. Tylko czy możemy mieć pewność, że rząd PiS nie funduje nam początku końca Polski we wspólnocie? Polskie Stronnictwo Ludowe więc roponuje racjonalne rozwiązanie: wpisanie członkostwa Polski w UE do Konstytucji. To nie jest nowy pomysł, w 2018 r. proponował go prezydent Andrzej Duda.

Polacy potrzebują stabilnego rządu, premiera na którym mogą polegać. Pora na politykę racjonalną, a nie wstawania z kolan i upadania na twarz. Zasługujemy na to. Mocna pozycja w UE to polska racja stanu.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję