Skip to main content
LudowcyPolityka rodzinna

Uwolnijmy dzieci na ferie zimowe

By 28 grudnia 2020No Comments

Ferie zimowe nie mogą być aresztem domowym! Dziś (28.12) wystąpiłam do premiera o natychmiastowe uchylenie zakazu samodzielnego wychodzenia z domów dzieci i młodzieży do lat 16 w czasie tzw. kwarantanny narodowej.

Napisałam: „polskie dzieci i młodzież są grupą społeczną silnie dotkniętą obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19. Bardzo dotkliwy jest dla nich brak kontaktów z rówieśnikami, wręcz niezbędny do prawidłowego rozwoju psychicznego i społecznego. Ten stan rzeczy przekłada się na coraz słabszą kondycję psychiczną nastolatków.

Trudno oczywiście kwestionować wszystkie decyzje podjęte w celu zahamowania epidemii, jak czasowe zamknięcie szkół. Jednak zakaz samodzielnego wychodzenia z domu i spotkania z rówieśnikami podczas ferii zimowych nie jest  uzasadniony z epidemiologicznego punktu widzenia, ponieważ liczne badania naukowe dowodzą słabszej transmisji wirusa podczas kontaktów na otwartej przestrzeni, szczególnie gdy osoby w kontakcie noszą maseczki ochronne.

Szczególnie mija się z celem zakazywanie samodzielnego wychodzenia z domu dzieciom i młodzieży wiejskiej, z mniejszych ośrodków, gdzie zwyczajnie nie ma skupisk ludzkich. W czasie kwarantanny narodowej lokale, kina i galerie handlowe są zamknięte, tak więc młodzież z większych aglomeracji również nie będzie narażona na zakażenie”.

Spodziewajmy się decyzji zgodnej ze zdrowym rozsądkiem!

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję