Skip to main content
Bez kategoriiPrzedsiębiorcyPSL

Zawsze po stronie przedsiębiorców

By 8 stycznia 2021No Comments

Czy kary i mandaty za łamanie zasad lockdownu są nieważne? Takie pytanie nasuwa się po lekturze wyroku WSA w Opolu z 27 października 2020 r . Wyrok ruszył lawinę. Branża fitness chce odszkodowań od rządu za zamknięte biznesy, w jej ślady idą kolejne. PSL – KP będzie ich wspierać także bezpłatną pomocą prawną.

Sędziowie z WSA w Opolu orzekli, że przedsiębiorca NIE MOŻE BYĆ UKARANY za pracę w czasie lockdownu, bo zwyczajnie nie ma ku temu podstaw prawnych, skoro nie obowiązuje stan klęski żywiołowej. Ich zdaniem nieuprawione jest także podwójne karanie za jeden czyn, przykładowo mandatem nałożonym przez policję i karą administracyjną nałożoną przez Sanepid.

Wyrok okazał się przełomowy. Pierwsi zmotywowali się właściciele klubów sportowych. Jako Federacja Fitness występują do rządu o odszkodowania za zamknięte biznesy i nieprawomocne mandaty. W ich ślady planują już pójść kolejni właściciele firm.

Popieram ich całym sercem. Napisałam w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych. Jako PSL – Koalicja Polska pomożemy też formą bezpłatnych usług prawnych. Więcej powiem w poniedziałek 11 stycznia na konferencji prasowej.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję