Skip to main content

Najważniejsze wnioski? Sołtysom należą im się większe uprawnienia i diety, co najmniej 1000 zł miesięcznie. Taką ustawę złożyło PSL i doprowadzimy do jej uchwalenia.

Po pierwsze: sołtysi są drzwiami do gminy, pierwszym szczeblem samorządu, tutaj zaczyna się Polska. Po drugie: są niezastąpieni, bo jedna osoba pełni funkcje urzędnika, społecznika, skarbnika, sędziego nawet 24 godziny na dobę. Po trzecie: są przyjaciółmi mieszkańców.


PSL przygotowało ustawę przyznającą im większe kompetencje i pieniądze, co najmniej 1000 zł miesięcznie. Niestety obecnie rządzący wyrzucili ją do kosza. My nie odpuszczamy, będziemy o to walczyć. Bo chcemy, żeby decyzje ważne dla małych miejscowości podejmowane  były przez ludzi, miejscowych nie partyjnych urzędników w Warszawie.


Jako dobra gospodyni szczególnie gratulowałam w Ostródzie dobrym gospodyniom – sołtyskom. Cieszy fakt, że jest ich coraz więcej, obecnie na 40 tys. sołtysów w Polsce połowa to kobiety. Miał rację Sztaudynger pisząc „Chłop potęgą jest i basta! Ale mniejszą niż niewiasta”.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję