Skip to main content

Dlaczego w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci? Bo po prostu kobiety nie mają warunków. Z badań, także Ministerstwa Rodziny wynika, że główną przeszkodą jest brak bezpieczeństwa materialnego.

Politykę prorodzinną w Polsce zainicjował rząd PO – PSL. Minister Władysław Kosiniak – Kamysz wprowadził roczny urlop wychowawczy, „kosiniakowe”, program „przedszkole za złotówkę”, program in vitro dzięki któremu urodziło się ok. 4 tys. dzieci. Jako jedyni z opozycji poparliśmy też program 500 +.

W 2022 roku to jednak za mało. Rodziny z dziećmi potrzebują teraz odpowiednich warunków mieszkaniowych, wyższych płac, lepszego dostępu do tanich żłobków, przedszkoli oraz opieki medycznej. Żeby zachęcić do posiadania dzieci, należy pilnie wprowadzić system bezpiecznych kredytów mieszkaniowych ze stałymi ratami. Podnoszenie stóp procentowych przez NBP uderza głównie w młode rodziny. I to jest teraz najpilniejszy problem.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję