Skip to main content

W naszej gospodarce byłoby z pewnością lepiej, gdyby tyle nieróbstwa, marnotrawstwa i tandeciarstwa nie pasożytowało na wysiłku rzeszy ludzi rzetelnie pracujących. Takie refleksje nasuwają się same po spotkaniu z samorządem rzemieślniczym.

Rzemiosło to solidność, praktyczność, fachowość i etos pracy, czego w naszym kraju powinno być zdecydowanie więcej. Dlatego należy promować ten rodzaj przedsiębiorczości z uwzględnieniem tzw. ginących zawodów. Mistrz, rzemieślnik, czeladnik – określenia te kiedyś miały w Polsce dużą wartość. I trzeba ją przywrócić.

Zakłady rzemieślnicze były, są i będą miejscami wyzwalania polskiej energii. To szczególnie ważne w czasach kryzysu. Żeby pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny czas, klub PSL złożył w Sejmie ustawy o dobrowolnym ZUS i o zamrożeniu cen energii. Inwestycja w ludzi, w polską przedsiębiorczość zwróci się w dwójnasób. 

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję