Skip to main content

To, że blisko 70 proc. Polek nie chce mieć dzieci (sondaż CBOS ze stycznia br), jest aktem oskarżenia wobec rządów PiS. Zadaniem państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom, a Polki i Polacy tego bezpieczeństwa nie mają. Ani zdrowotnego, ani materialnego, ani społecznego – mówiłam w Kawie na Ławę w TVN 24.  

Za rządów PiS Polska się wyludnia. Przez siedem ostatnich lat ubyło ponad 300 tys. Polaków. To tak, jakby z mapy Polski zniknął Białystok, Lublin albo Katowice. W ubiegłym roku urodziło się niespełna 315 tys. Polaków, najmniej od II wojny światowej. Dzieje się tak m.in. dlatego, że Polki coraz rzadziej decydują się na dzieci.

Ekspert PiS zna przyczynę braku dzietności – kobiety dają w szyję.  Nasi eksperci sądzą jednak inaczej, to klęska polityki podatkowej, kredytowej, społecznej, polityki zabierania podmiotowości kobiet, na przykład przez tworzenie rejestrów kobiet w ciąży. Dziś rodzice, kobiety i mężczyźni, zastanawiają się nad założeniem rodziny, bo ojciec rodziny, matka rodziny  muszą zarobić nie tylko na swoją rodzinę, ale też na tych, którym się nie chce pracować.

Politykę tworzy się na pokolenia, nie na strategię wygrania wyborów, polityka społeczna musi być zmieniana pod potrzeby ludzi. Dlatego  PSL wychodzi z programem Własny Kąt przez państwo 100 tys. zł wkładu własnego na zakup mieszkania i uzyskania kredytu na 1, 5 proc. w BGK. Polityka prorodzinna będzie naszym priorytetem po wygranych wyborach. My jednak postawimy na wsparcie ludzi aktywnych.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję