Skip to main content

Wincenty Witos i innych politycy demokratycznej opozycji II RP skazani przez sanacyjny sąd są niewinni. Tak dziś (25.05) orzekł Sąd Najwyższy. Ten niezwykle ważny dla nas ludowców dzień uczciliśmy złożeniem kwiatów przed pomnikiem Witosa w Warszawie.

Dla mnie i wielu pokoleń ludowców decyzja Sądu Najwyższego jest momentem wzruszenia, wdzięczności za niezłomną postawę. Można powiedzieć, że wypełniliśmy nasze zobowiązanie. Dziękujemy Adamowi Bodnarowi, byłemu Rzecznikowi Praw Obywatelskich za poparcie naszego wniosku o skardze kasacyjnej. Dziękujemy Marcinowi Wiąckowi, obecnemu RPO, za kontynuację.

Wyrok Sądu jest symbolem i przestrogą na przyszłość. Żadna władza nie może wykorzystywać instytucji publicznych do celów politycznych, łamać konstytucji, nadużywać swoich praw. Żadne zło i nadużycie nie będzie zapomniane. Prędziej czy później przyjdzie moment sprawiedliwości.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję