Skip to main content

Statystyki alarmują: w Polsce rodzi się najmniej dzieci od II wojny światowej, a 70 proc. Polek nie chce mieć dzieci. Jak odwrócić trend, zachęcić Polaków do powiększania rodziny? Dziś (7.07) w Sejmie przedstawiliśmy pomysły na wspólnym posiedzeniu klubów PSL – Polska 2050.

Dobra skuteczna polityka rodzinna to nie jeden program socjalny, ale kompleksowa opieka państwa nad rodzicami i dziećmi. Dlatego w naszym programie jest: dostęp do taniego przedszkola i żłobka, poradnie ginekologiczne na wsiach, pomoc w nabyciu własnego lokum, szkoła na miarę XXI wieku. I oczywiście PIT rodzinny oraz praca za adekwatne pieniądze dzięki niskim i stabilnym podatkom, bo mieć dziecko jest łatwo, trudniej je wykształcić, wychować i utrzymać.

My uważamy, że państwo nie jest od rozdawania pieniędzy, ale od pomagania w ich zarabianiu. Rząd nie ma przecież własnych funduszy, rozdaje to co wcześniej zabierze aktywnym obywatelom. Zarabia także na inflacji, a ten ukryty podatek odbiera wiarę w stabilną przyszłość, przez co młodzi ludzie nie chcą powiększać rodziny. Trzecia Droga stawia na aktywność i dobrą jakość usług publicznych dla rodzin. Koniec z marnotrawstwem, zbudujmy Polskę gospodarną.

.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję