Skip to main content

We wtorek 29 sierpnia Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes PSL i Szymon Hołownia, prezes Polski 2050, zaprezentowali w Olsztynie kandydatów do Sejmu i Senatu.

1. Urszula Pasławska – polityczka, prawniczka, była wicemarszałek województwa odpowiedzialna za fundusze unijne, Mazurka, mama Marka i Magdy, Posłanka na Sejm VII, VIII oraz IX kadencji, przewodnicząca sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Zasobów Naturalnych. Jej priorytety to rozwój regionu, polityka prorodzinna, ochrona środowiska i szeroko rozumiane sprawy kobiet. Wiceprezes PSL, aktywnie działa w stowarzyszeniu Kobiety w Centrum.

2. Ignacy Niemczycki- specjalista od funduszy i polityki europejskiej, negocjował miliardy euro dla Polski z UE. Kieruje Fundacją Geremka i działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Prowadzi własną działalność, od 5 lat rolnik na Mazurach, od niedawna szczęśliwy tata. Stypendysta organizacji z Niemiec i Departamentu Stanu USA.

3. Sylwia Jaskulska – Mazurka, druhna, kobieta, matka. Samorządowiec, członkini zarządu województwa. Z dumą nosi mundur z naszywkami wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku OSP. Marzenia ma dwa. Prywatne, by córka była szczęśliwa, i zawodowe – by kobiety zaczęły stawiać siebie na pierwszym miejscu, na początek w kwestii zdrowia, by już żadna warmiaczka i mazurka nie umierała, bo zaniedbała badania profilaktyczne. Kocha ludzi, uwielbia im pomagać i wie, jak to robić.

4. Sebastian Bolesław Kosiorek – dwukrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin2008) w wioślarstwie, instruktor wioślarstwa w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku.

5. Radosław Król – absolwent UMW w Olsztynie, specjalista ochrony środowiska ze specjalizacją „ochrona wód – ichtiologia”. Doświadczony samorządowiecwieloletni Wójt Gminy Wydminy, projektodawca programu budownictwa społecznego w gminie. Zaangażowany w rozwój regionu członek rady Lokalnej Grupy Działania . Wiceprezes Rady Naczelnej PSL.

6. dr Robert Kempa – historyk, samorządowiec, regionalista, Przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku, dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku, koordynator Szlaku Fortyfikacji Mazurskich, autor projektu “Operacja Boyen”.

7. Maria Bąkowska – sekretarz powiatu olsztyńskiego, wcześniej szefowa gabinetu wojewody, pedagog społeczny, emocjonalnie i życiowo związana z Warmią i Mazurami. Przez kilka lat organizowała Forum Kultury Warmii i Mazur. Pomagała dzieciom powodzian, zaangażowana w organizację pobytu w Polsce ukraińskich dzieci. Bez wahania pomaga ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Angażuje się w działalność na rzecz kobiet.

8. Mariusz Trupacz – etnomuzykolog, społecznik i animator kultury. Prezes PSMK Mazuria, Odznaczony zasłużony dla Kultury Polskiej, Radny Powiatu Piskiego.

9. Marcin Piwowarczyk – inżynier automatyk, związany ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol w Mrągowie, gdzie przeszedł awans zawodowy od mistrza produkcji do dyrektora innowacyjnego zakładu. Doświadczony samorządowiec, radny sejmiku kolejnych kadencji.

10. Andrzej Kimbar – z zawodu i zamiłowania leśnik, od 2002 r samorządowiec 4 kadencje przewodniczący rady gminy Wielbark. W ruchu Polska 2050 od lutego 2020 r współtwórca struktur w woj warmińsko-mazurskim. Przewodniczący okręgu olsztyńskiego i Członek Rady Krajowej Polska 2050 Szymona Hołowni.

Nr.11 Agnieszka Szałko – doświadczony menedżer i samorządowiec, ekonomista, absolwentka MBA. Od 2016 roku Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie gdzie stawia na szeroko pojętą współpracę mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, szkołami, wojewódzkim i lokalnym samorządem żeby pokazać, że psychiatria może być przyjazna, piękna i bez wstydu. w Sejmie skupi się na poprawie jakości ochrony zdrowia, w szczególności psychiatrii.

12 Robert Pawlak – rolnik i przedsiębiorca z powiatu kętrzyńskiego.

13 Bogusław Wisowaty – przedsiębiorca z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży budowlanej, zaangażowany społecznik wspierający działalnośćorganizacji charytatywnych w Ełku. Samorządowiec, długoletni wiceprzewodniczący Rady Miasta Ełk.

14. Grażyna Jolanta Czubińska – doktor nauk o zdrowiu, nauczyciel akademicki, edukator.

15 . Jarosław Andrzejewski – jego hasło to „Czas na zmiany” Nauczyciel, trener siatkówki, kierowca autobusu z Ełku. Chce żyć w kraj,u w którym praca się opłaca.

16. mec. Radosław Krzemiński- radca prawny, posiada własną Kancelarię Prawną. Swoje kompetencje rozwijał w aparacie wymiaru sprawiedliwości oraz w strukturach prokuratury. Legitymuje się wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach urzędniczych w administracji rządowej oraz samorządowej.

17. Joanna Magdalena Łabanowska – wiceburmistrz Gołdapi. Ekonomistka z wykształcenia, samorządowiec z temperamentu i chęci działania.

18. Sylwia Nowicka – wieloletnia społeczniczka i wolontariuszka. Księgowa z zamiłowaniem do podatków.

19. Krzysztof Czepielinda – przedsiębiorca z branży usługowej, działa aktywnie w Mrągowskim Klubie Biznesu, członek PSL, społecznik wspierający sport amatorski.

20. Marcin Kotowski – adwokat z Olsztyna. Mąż Anny, ojciec Jasia i Zuzi. Jest znany z walki o godne wynagrodzenia pracowników w sporach z władzami Olsztyna. Jako specjalista z zakresu prawa bankowego, od wielu lat skutecznie uwalnia rodziny od wysokich rat kredytów mieszkaniowych, przywracając im poczucie bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję