Skip to main content

Za nami pierwszy dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Złożyliśmy ślubowania poselskie, marszałkiem został Szymon Hołownia, a sprzed gmachu Parlamentu zniknęły barierki.

Koalicja partii demokratycznych ma w Sejmie skuteczną większość, ale na powołanie rządu musimy jeszcze poczekać. Przez ten czas będziemy przygotowywać się do rządzenia, czyli spełnienia postulatów zawartych w umowie koalicyjnej.

W dokumencie są również gwarancje Trzeciej Drogi. Gospodarcze, jak niskie i stabilne podatki, wspieranie aktywnych rolników, podwyżka pensji w sferze budżetowej. Społeczne, jak tanie i dostępne żłobki i przedszkola czy państwowe in vitro. Ekologiczne, jak ochrona wód, lasów, powietrza, rozwój energetyki odnawialnej. Ustrojowe, jak przywrócenie praworządności, odpolitycznienie spółek i instytucji państwowych. A przede wszystkim fundamentalne odbudowanie wspólnoty narodowej.

Dużo pracy przed nami, ale odwagi i determinacji nikomu nie brakuje. Uczynimy Polskę przyjaznym, zielonym i nowoczesnym krajem.

Leave a Reply

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. View more
Akceptuję